Spreadthesign on rahvusvaheline viipekeelte sõnaraamat, mis sisaldab keeli üle kogu maailma. See on tasuta pedagoogiline iseõppimise vahend.

Sõnaraamatu koostamise projekt sai alguse eesmärgiga arendada välismaale tööle või praktikale suunduvate kutseõppe õpilaste keelelisi oskusi, mistõttu aastatel 2006-2010 lisasime sõnaraamatusse hulgaliselt erinevate kutsealadega seonduvaid mõisteid.

Aastatel 2012 - 2015 täiustasime sõnaraamatu funktsioone, lisasime uusi keeli ja sõnu (igas keeles 15 000 sõna/viibet). Täiustasime sõnaraamatut ka lausetega ning lisasime osadele mõistetele pildimaterjali.

Aastatel 2015 - 2018 tegelesime sõnaraamatu kvaliteedi parendamisega ning lisasime veelgi rohkem uusi keeli. Lõime ka uusi funktsioone võimaldava  veebilehe, millelt võib muuhulgas leida viibetega varustatud geograafilise kaardi.

Lisaks tööle sõnaraamatuga, tegeleme järjepidevalt uute partnerite ja sponsorite otsimisega. Igal sõnaraamatus esindatud riigil on meeskond, kes vastutab oma riigi keele sisendi eest ning teeb vajadusel koostööd keeleekspertidega. Iga konkreetse keele osas tekkinud ettepanekute osas on soovitav vastava  rahvusliku meeskonnaga kontakteeruda.

Spreadthesign sõnaraamat on vajalike viibete leidmisel igapäevaselt abiks tuhandetele inimestele. Sõnaraamatul on olemas ka nutitelefonidele ja tahvelarvutitele mõeldud rakendus nimega "Spread signs".

Sõnaraamatu materjalid (videod, fotod, illustratsioonid) on tasuta kasutamiseks vaid isiklkuks otstarbeks. Materjalide allalaadimine ja kasutus uurimuslikel või kolmandate materjalide tootmise eesmärgil tuleb kooskõlastada Euroopa Viipekeele Keskusega. 

A MULTILINGUAL DICTIONARY FOR SIGN LANGUAGES: "SPREADTHESIGN"
Alpen-Adria-Universität Klagenfurt, Austria - 2015
Lae alla

Kas sinu riik ja organisatsioon sooviks sõnaraamatu koostamise meeskonnaga liituda?
Soovi korral võta palun ühendust Thomas Lydelliga: thomas.lydell@signlanguage.eu;  +46721765145

Aitäh, et kasutad MTÜ Euroopa Viipekeele Keskuse (European Sign Language Center) sõnaraamatut!

Jälgi meid ka sotsiaalmeedias:
Facebook | Instagram