Įkūrėjo Thomas Lydell žodžiai

Nusistovėjusi nuomonė: „O tu moki gestų kalbą! Vadinasi tu gali laisvai bendrauti su kurčiais žmonėmis iš Australijos ar net Amerikos!” Ji yra neteisinga! Gestų kalba nėra tokia pati visose šalyse. Ji tokia pat skirtinga kaip ir šnekamoji. Jei viskas būtų taip paprasta, nereikėtų spreadthesign.com. internetinio puslapio.

 

Kaip sakė Švedijos karalienė apie spreadthesign.com  vėlyvą 2009-ųjų kovą:


“Įsivaizduokit, kaip būtų puiku, jei visi pasaulio kurtieji vaikai galėtų laisvai bendrauti viena kalba – tarptautine, tokia kaip Esperanto kalba. Žinoma, dėl šalių skirtumų, tai ir telieka tik svajonė.“

Kai pateikiau prašymą šiam projektui vykdyti, aš norėjau surinkti visus Europos gestus ir juos sutalpinti viename internetiniame puslapyje. Gestų kalba yra skirta kurtiesiems vartotojams, tad mes negalime ir tikrai nekursime naujų gestų spreadthesign.com puslapyje.


Spread the sign buvo viena iš ES Leonardo da Vinči ir Mokymasis visą gyvenimą programų, vykusių 2012 -2015 metais, sudedamoji dalis. Šiuo laikotarpiu mes sustiprinome tarptautinę partnerystę , nufilmavome po 15.000 gestų savo kalba, organizavome sklaidos seminarus kiekvienoje šalyje. ES ir Leonardo da Vinči programa suteikė mums galimybę parodyti savo gebėjimą tobulinti profesinį kurčiųjų mokinių, studentų ir Spread the sign partnerių narių mokymą.

Mūsų projektas kaip ir kiti projektai yra pastoviai stebimas nacionalinės agentūros, iš kurios mes gauname vertingų pastebėjimų. Galutinėje ataskaitoje pateikėme ir Örebro Universiteto, Švedijos Kurčiųjų Mokslų Studijų departamento vertinimą.

Šį vertinimą galite atsisiųsti čia:
http://ec.europa.eu/education/lifelong-learning-programme/doc82_en.htm
http://www.programkontoret.se

 

Europos Komisijos užsakytas ir konsultavimo kompanijos ICF GHK Londone 2011-ais metais parengtas vertinimas. Jame aprašomi projekto tikslai, metodai, naujoviški aspektai, rezultatai, poveikis, sėkmės faktoriai ir tvarumas.

Vertinimas atsisiuntimui
2008 | 2010 | 2015

ES ataskaita atsisiuntimui
2011