Spreadthesign - Dünyanın tüm işaret dillerini erişilebilir hale getirmek istediğimiz uluslararası bir sözlüktür. 

Başlangıçta, bu proje meslek öğrenimi için yurtdışına giden öğrencilerimizin dil becerilerini geliştirmek amacıyla yapılmıştır.

2006 ve 2010 yılları arasında sözlüğe çeşitli mesleki alanlara ait sözcük ve videolar yükledik.

2012'de işlevleri iyileştirdik. Daha fazla dil ve her ortağımızın çeviri yapması için daha fazla kelime ekledik. Spreadthesign sadece kelime / işaret değil daha fazla cümleye de sahip oldu.

2012 ve 2015 yılları arasında veritabanımıza daha fazla içerik ekledik - dil başına 15.000 işaret / kelime. Bazı kelimelere de görüntüler ekledik.

2015 ve 2018 yılları arasında hataları düzelttiğimiz önemli bir kalite çalışması yaptık. Ayrıca harita fonksiyonu gibi yeni fonksiyonlar ile yeni bir web sitesi yaptık. Bu yıllar arasında daha fazla dil ekledik. 

Bu ücretsiz web aracının yeni ülkelerle olan ortaklığını ve sponsorlarını sürekli olarak genişletiyoruz. Temsil edilen her ülkenin ekibi bu web sitesinde kendi dilleri için sorumluluk sahibidir. Eğer uzman değillerse, düzeltmeler için işaret dili uzmanlarıyla bağlantı kurmaları kendi sorumluluklarındadır. Ülke ekibiyle yorum ve öneriler için kolayca bağlantı kurulabilir.

Spreadthesign her gün binlerce insanın aradığı işareti bulmasına yardımcı oluyor. Akıllı telefonlar ve tabletler için "Spread signs" uygulaması ismiyle de kullanılabilmektedir.

A MULTILINGUAL DICTIONARY FOR SIGN LANGUAGES: "SPREADTHESIGN"
Alpen-Adria-Universität Klagenfurt, Austria - 2015
İndir

Ülkenizi ve kuruluşunuzu bu dokümantasyon işine dahil etmek ister misiniz?
Lütfen koordinatör ile iletişime geçiniz. Thomas Lydell - thomas.lydell@signlanguage.eu +46721765145

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Avrupa İşaret Dili Merkezi'nin bir ürünü olan spreadthesign.com'u kullandığınız için teşekkür ederiz.

Bizi sosyal medyada takip edin.

Facebook | Instagram